Jak pielęgnować podłogi

      Materiał naturalny jakim jest drewno  mimo obróbki technologicznej i różnorodnym warstwom zabezpieczającym- w czasie eksploatacji ulega zużyciu. Stąd też drewno wymaga stałej opieki i wysiłku – jeżeli zależy nam  na zachowaniu jak najdłużej niepowtarzalnego piękna podłóg naturalnych.

         Istotnym działaniem jest odpowiednia pielęgnacja takiej posadzki gdyż nie tylko utrwala jej naturalne piękno, ale przedłuża żywotność. Nawet najpiękniejsza podłoga drewniana pozostawiona samej sobie wzbudza dyskomfort u jej posiadacza- dzieje się tak głównie w przypadku klientów którzy zdecydowali się na drewniane podłogi, ale nieodpowiednio o nie dbali. Efektem jest posadzka, która w całości nadaje się do wymiany lub przykrycia.

         W celu zachowania podłóg drewnianych w jak najlepszej kondycji należy przestrzegać bezwzględnie kilku podstawowych zasad:

 

1.      Utrzymanie optymalnej temperatury powietrza w przedziale 18-20°C

2.      Utrzymanie wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczeń w przedziale 50-60%

3.      Do pielęgnacji podłóg drewnianych należy używać tylko i wyłącznie specjalistycznych  preparatów do podłóg drewnianych (według  zaleceń wykonawcy).

           

         Powierzchnie drewniane czyści się na sucho poprzez zamiatanie czy odkurzanie powierzchni za pomocą odpowiednich do tego celu końcówek odkurzacza, okresowo przecierając je wilgotną szmatką z użyciem odpowiednich środków czyszczących.

          

         Aby utrzymać podłogi w należytej kondycji(chodzi o wygląd) należy umieścić wycieraczki lub maty, na których można oczyścić obuwie z twardych zanieczyszczeń. Meble podklejamy filcem,a pod krzesła z rolkami stosujemy maty ochronne.